Artykuły

Łechtaczka

utworzone przez | 9 sie 2022 | Seks

CLITORIS czyli ŁECHTACZKA

Czy wszyscy wiedzą gdzie ona jest, jak wygląda i jaka jest duża?

CLITORIS czyli ŁECHTACZKA

Wyobraźcie sobie zatem, że to, co nam się wydawało tak malutkie (tuż nad ujściem cewki moczowej) ma dwie ogromne odnogi! „Wewnętrzna” część łechtaczki jest potężnie rozbudowana, leży pod mięśniami kulszowo-jamistymi. Zatem w trakcie współżycia żeby nastąpił orgazm zwróć uwagę także na rozluźnienie, pozwoli to mięśniom się cyklicznie napinać i rozluźniać poprawi to znacznie ukrwienie, a ukrwienie prowadzi do wzwodu łechtaczki.

Wzmożone napięcie mięśniowe ma wpływ na zaburzenia ukrwienia w okolicy miednicy mniejszej. Chroniczne zaciśnięte mięśnie zaburzają drenaż okolicy łechtaczki, co może przyczynić się do bólu w trakcie współżycia lub braku orgazmów, a nawet problemów z zajściem w ciążę w wyniku gorszego ukrwienia w okolicy jajowodów.

 

Zatem jak sobie pomóc:

  1. Odpuść ile się da, hasło masło, ale jak to zrobić – wyobraź sobie, że do miednicy napływa Twój oddech – poznaj techniki relaksacyjne – wypróbuj ćwiczenia TRE lub trening autogenny Schultza. NIE SAMYM SKURCZEM CZŁOWIEK ŻYJE.
  2. Nie bój się poznać ciało – obejrzyj się lusterkiem, poznaj swoje krocze; dużo kobiet tego nigdy nie robiło.
  3. Zrezygnuj z obcisłej nieprzewiewnej bielizny, spodni biodrówek, które paskiem zaciskają Twoje narządy wewnętrzne i okolice pęcherza (przyczyna pęcherza nadreaktywnego?)
  4. Nie krzyżuj nóg siedząc, w krześle siedź rozluźniona, rozluźnij pośladki odpuść zwieraczowi odbytu 😉 oczywiście najlepiej siedzieć jak najmniej, ale to temat na inny post.
  5. Nie przetrzymuj moczu w nieskończoność w pracy, w domu. idź na drugi sygnał maks do toalety.
  6. Dbaj o higienę naturalnymi kosmetykami nie zmieniając pH pochwy. Tutaj poproś o konsultację farmaceutę w aptece. Pochwa ma pH kwaśne, a to jest kluczowe dla naszego zdrowia tej okolicy.
  7. Zrezygnuj ze perfumowanych wkładek higienicznych na rzecz wielorazowych.
  8. Śpij bez majtek, spanie bez majtek jest super.
  9. Na koniec nie wciągaj brzucha non stop bo ma to wpływ, aktywuj go tylko wtedy, kiedy potrzebujesz, do wysiłku fizycznego, poprzez podciąganie dna miednicy, bez przyklejania pępka do pleców. Jelito i pęcherz będą wdzięczne.