Artykuły

Orgazm

utworzone przez | 9 sie 2022 | Ćwiczenia, Seks, Zdrowie

Orgazm bezapelacyjnie jest związany z cyklicznym skurczem i rozluźnieniem mięśni dna miednicy.

Tuż przy wejściu do pochwy pod mięśniem opuszkowo-gąbczastym i kulszowo-jamistym znajduje się łechtaczka, która w trakcie swojego wzwodu wypełnia się krwią. Nie można też zapomnieć o jakże ważnych opuszkach przedsionka, strukturach ukrytych wzdłuż warg sromowych mniejszych, niewidocznych, przykrytych również mięśniem opuszkowo-gąbczastym. Tworzą je obfite sploty żylne, połączone z żyłami łechtaczki, które wypełniają się w trakcie stosunku płciowego.

 

Tyle z anatomii. Teraz praktyka!

 

Wyobraź sobie, że zaczynasz od spięcia. To znaczy zaciskasz swoją pochwę w trakcie seksu. Twoja krew już teraz ma utrudnioną drogę. Mięśnie nie kurczą się i rozluźniają cyklicznie, tylko zaciskają się jak gdyby miały zamknąć wrota do zamku. Ty słabo oddychasz, mocno spinasz nogi i pośladki, żeby orgazm był silniejszy. Finalnie go nie ma lub jest super krótki, bo nie dalyśmy ciału relaksu.

 

 Sztuka rozluźnienia w trakcie seksu to klucz do sukcesu. Dzięki temu pozwolisz naczyniom doprowadzić krew do łechtaczki i mięśni, seks nie będzie bolesny. Bo ból też może blokować orgazm.

 

Zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów!

 

  1. Zacznij o obejrzenia się lusterkiem
  2. Zacznij dotykać okolic waginy żeby poczuć, czy tkanki są napięte czy rozluźnione
  3. Włóż palce do pochwy – spróbuj zaaktywizować swoje Mięśnie – i je rozluźnić jakbyś chciała je objąć i podciągnąć do góry- wdech rozluźnienie wydech skurcz
  4. W trakcie współżycia staraj się rozluźnić ŚWIADOMIE zwieracz odbytu, uda, pośladki, brzuch.
  5. Oddychaj – po prostu nie powstrzymuj powietrza i nie zaciskaj się
  6. Wydawaj dźwięki- mrucz / krzycz
  7. Postaw na wibrację

 

Satysfakcja seksualna to nie tylko kwestia ciała- to również głowa, nasza historia i historia naszego ciała. Dlatego pamiętaj, że warto konsultować swojego dolegliwości z seksuologiem psychologiem lub fizjoterapeutą uroginekologicznym, edukatorką seksualną.